SOMO správcovská, a.s.

Aktívna spoločnosť
IČO: 51650223
DIČ: 2120739654
IČ DPH: SK2120739654
Vysoká nad Kysucou 524, Vysoká nad Kysucou

Základné údaje

Právna forma: Akciová spoločnosť
Sídlo: Vysoká nad Kysucou 524, Vysoká nad Kysucou Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Činnosti v oblasti nehnuteľností 68.20
Dátum vzniku: 11. 4. 2018
Základné imanie: 32,5 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 19. 7. 2018
Spisová značka: Sa/10944/L
Predmet podnikania (výber): Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoob…; Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom; Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živností …

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť SOMO správcovská, a.s. v roku 2025 sa dostala zo straty do zisku 2,6 mil. € a tržby jej klesli o 46 % na 878,5 tis. €.

878,5 tis. €
Tržby
2,6 mil. €
Zisk
5,2 mil. €
Celkové výnosy
21,7 mil. €
Aktíva
1,4 mil. €
Vlastné imanie
93 %
Celková zadlženosť
70,5 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 1,1 mil., 2022 3,3 mil., 2023 −1,4 mil., 2024 −1,3 mil., 2025 2,6 mil.20211,1 mil.20223,3 mil.2023−1,4 mil.2024−1,3 mil.20252,6 mil.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 909,9 tis., 2022 708,1 tis., 2023 1,8 mil., 2024 1,6 mil., 2025 878,5 tis.2021909,9 tis.2022708,1 tis.20231,8 mil.20241,6 mil.2025878,5 tis.
Celkové výnosy (€)
Celkové výnosy (€): 2021 3,8 mil., 2022 5,4 mil., 2023 2,1 mil., 2024 2,6 mil., 2025 5,2 mil.20213,8 mil.20225,4 mil.20232,1 mil.20242,6 mil.20255,2 mil.
Daň z príjmu (€)
Daň z príjmu (€): 2021 1,8 tis., 2022 3,5 tis., 2023 0, 2024 3,8 tis., 2025 3,8 tis.20211,8 tis.20223,5 tis.2023020243,8 tis.20253,8 tis.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 878,5 tis. € 2,6 mil. €
2024 1,6 mil. € -1,3 mil. €
2023 1,8 mil. € -1,4 mil. €
2022 708,1 tis. € 3,3 mil. €
2021 909,9 tis. € 1,1 mil. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý finančný majetok21,4 mil. €
  • Krátkodobé pohľadávky307,1 tis. €
  • Finančné účty3,1 tis. €
  • Časové rozlíšenie1,9 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie32,5 tis. €
  • Fondy zo zisku9,3 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov-1,3 mil. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie2,6 mil. €
  • Rezervy2,1 tis. €
  • Dlhodobé záväzky15,4 mil. €
  • Krátkodobé záväzky4,9 mil. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma SOMO správcovská, a.s. v konkurze?

SOMO správcovská, a.s. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma SOMO správcovská, a.s. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala SOMO správcovská, a.s. tržby 878,5 tis. €.

Je firma SOMO správcovská, a.s. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 SOMO správcovská, a.s. dosiahla zisk 2,6 mil. €.

Je SOMO správcovská, a.s. platiteľom DPH?

SOMO správcovská, a.s. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma SOMO správcovská, a.s. sídli?

SOMO správcovská, a.s. má sídlo na adrese Vysoká nad Kysucou 524, Vysoká nad Kysucou, 023 55.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 17. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 18. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 17. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 15. 10. 2026