LEKÁREŇ MARKO s. r. o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 48163775
DIČ: 2120084142
IČ DPH: SK2120084142
Poštová ulica 778/2, Zlaté Klasy

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: Poštová ulica 778/2, Zlaté Klasy Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Maloobchod okrem motorových vozidiel a motocyklov 47.73
Dátum vzniku: 19. 5. 2015
Základné imanie: 5,0 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 1. 10. 2015
Spisová značka: Sro/35883/T
Predmet podnikania (výber): kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoob…; sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu; sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Daniela Marková od 19. 5. 2015
    konateľ
  • Vladimír Marko od 19. 5. 2015
    konateľspoločník

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť LEKÁREŇ MARKO s. r. o. v roku 2025 sa prepadla zo zisku do straty 61,0 tis. € a tržby jej klesli o 36 % na 523,4 tis. €.

523,4 tis. €
Tržby
61,0 tis. €
Strata
523,4 tis. €
Celkové výnosy
201,8 tis. €
Aktíva
60,3 tis. €
Vlastné imanie
70 %
Celková zadlženosť
13,6 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 12,0 tis., 2022 10,5 tis., 2023 19,3 tis., 2024 25,2 tis., 2025 −61,0 tis.202112,0 tis.202210,5 tis.202319,3 tis.202425,2 tis.2025−61,0 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 546,2 tis., 2022 591,7 tis., 2023 672,8 tis., 2024 811,6 tis., 2025 523,4 tis.2021546,2 tis.2022591,7 tis.2023672,8 tis.2024811,6 tis.2025523,4 tis.
Celkové výnosy (€)
Celkové výnosy (€): 2021 547,9 tis., 2022 591,7 tis., 2023 682,2 tis., 2024 812,0 tis., 2025 523,4 tis.2021547,9 tis.2022591,7 tis.2023682,2 tis.2024812,0 tis.2025523,4 tis.
Daň z príjmu (€)
Daň z príjmu (€): 2021 3,2 tis., 2022 3,2 tis., 2023 4,9 tis., 2024 7,0 tis., 2025 3,8 tis.20213,2 tis.20223,2 tis.20234,9 tis.20247,0 tis.20253,8 tis.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 523,4 tis. € -61,0 tis. €
2024 811,6 tis. € 25,2 tis. €
2023 672,8 tis. € 19,3 tis. €
2022 591,7 tis. € 10,5 tis. €
2021 546,2 tis. € 12,0 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok9,3 tis. €
  • Zásoby58,0 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky28,0 tis. €
  • Finančné účty106,6 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie5,0 tis. €
  • Kapitálové fondy60,5 tis. €
  • Fondy zo zisku500 €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov55,2 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie-61,0 tis. €
  • Rezervy7,1 tis. €
  • Dlhodobé záväzky1,5 tis. €
  • Krátkodobé záväzky133,0 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní · detail v plnom reporte
    ÁNO
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma LEKÁREŇ MARKO s. r. o. v konkurze?

LEKÁREŇ MARKO s. r. o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma LEKÁREŇ MARKO s. r. o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala LEKÁREŇ MARKO s. r. o. tržby 523,4 tis. €.

Je firma LEKÁREŇ MARKO s. r. o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 LEKÁREŇ MARKO s. r. o. vykázala stratu 61,0 tis. €.

Je LEKÁREŇ MARKO s. r. o. platiteľom DPH?

LEKÁREŇ MARKO s. r. o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma LEKÁREŇ MARKO s. r. o. sídli?

LEKÁREŇ MARKO s. r. o. má sídlo na adrese Poštová ulica 778/2, Zlaté Klasy, 930 39.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 15. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 15. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 15. 10. 2026