Metrostav Slovakia a. s.

Aktívna spoločnosť
IČO: 47144190
DIČ: 2023755712
IČ DPH: SK2023755712
Mlynské Nivy 68, Bratislava - mestská časť Ružinov

Základné údaje

Právna forma: Akciová spoločnosť
Sídlo: Mlynské Nivy 68, Bratislava - mestská časť Ružinov Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Výstavba budov 41.00
Dátum vzniku: 1. 5. 2013
Základné imanie: 1,0 mil. €
DPH: Platiteľ DPH od 1. 5. 2013
Spisová značka: Sa/5753/B
Predmet podnikania (výber): uskutočňovanie stavieb a ich zmien; prípravné práce k realizácii stavby; dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov …

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť Metrostav Slovakia a. s. v roku 2025 zvýšila zisk o 436 % na 3,6 mil. € a tržby jej klesli o 2 % na 117,6 mil. €.

117,6 mil. €
Tržby
3,6 mil. €
Zisk
128,1 mil. €
Celkové výnosy
62,6 mil. €
Aktíva
8,8 mil. €
Vlastné imanie
86 %
Celková zadlženosť
10,4 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 30,4 tis., 2022 1,8 mil., 2023 148,3 tis., 2024 663,9 tis., 2025 3,6 mil.202130,4 tis.20221,8 mil.2023148,3 tis.2024663,9 tis.20253,6 mil.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 49,0 mil., 2022 107,5 mil., 2023 108,4 mil., 2024 119,8 mil., 2025 117,6 mil.202149,0 mil.2022107,5 mil.2023108,4 mil.2024119,8 mil.2025117,6 mil.
Celkové výnosy (€)
Celkové výnosy (€): 2021 50,0 mil., 2022 109,9 mil., 2023 110,6 mil., 2024 121,1 mil., 2025 128,1 mil.202150,0 mil.2022109,9 mil.2023110,6 mil.2024121,1 mil.2025128,1 mil.
Daň z príjmu (€)
Daň z príjmu (€): 2021 130,9 tis., 2022 554,3 tis., 2023 476,3 tis., 2024 273,2 tis., 2025 6,4 tis.2021130,9 tis.2022554,3 tis.2023476,3 tis.2024273,2 tis.20256,4 tis.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 117,6 mil. € 3,6 mil. €
2024 119,8 mil. € 663,9 tis. €
2023 108,4 mil. € 148,3 tis. €
2022 107,5 mil. € 1,8 mil. €
2021 49,0 mil. € 30,4 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý nehmotný majetok9,1 tis. €
  • Dlhodobý hmotný majetok6,8 mil. €
  • Dlhodobý finančný majetok1,8 mil. €
  • Zásoby584,8 tis. €
  • Dlhodobé pohľadávky1,5 mil. €
  • Krátkodobé pohľadávky48,0 mil. €
  • Finančné účty3,7 mil. €
  • Časové rozlíšenie263,5 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie1,0 mil. €
  • Kapitálové fondy2,0 mil. €
  • Fondy zo zisku200,0 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov1,5 mil. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie3,6 mil. €
  • Rezervy4,0 mil. €
  • Dlhodobé záväzky11,8 mil. €
  • Krátkodobé záväzky30,2 mil. €
  • Bankové úvery7,9 mil. €
  • Časové rozlíšenie56,0 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma Metrostav Slovakia a. s. v konkurze?

Metrostav Slovakia a. s. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma Metrostav Slovakia a. s. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala Metrostav Slovakia a. s. tržby 117,6 mil. €.

Je firma Metrostav Slovakia a. s. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 Metrostav Slovakia a. s. dosiahla zisk 3,6 mil. €.

Je Metrostav Slovakia a. s. platiteľom DPH?

Metrostav Slovakia a. s. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma Metrostav Slovakia a. s. sídli?

Metrostav Slovakia a. s. má sídlo na adrese Mlynské Nivy 68, Bratislava - mestská časť Ružinov, 824 77.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 17. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 17. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 17. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 15. 10. 2026