Prvá Solárna, s.r.o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 46668608
DIČ: 2023513250
IČ DPH: SK2023513250
Lazovná 54, Banská Bystrica

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: Lazovná 54, Banská Bystrica Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Maloobchod okrem motorových vozidiel a motocyklov 47.99
Dátum vzniku: 12. 5. 2012
Základné imanie: 5,0 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 8. 2. 2013
Spisová značka: Sro/22171/S
Predmet podnikania (výber): kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoob…; sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu; sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Ing. František Beňo od 12. 5. 2012
    konateľspoločník
  • Ing. Martin Beňo od 12. 5. 2012
    konateľspoločník

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť Prvá Solárna, s.r.o. v roku 2025 znížila zisk o 58 % na 106,8 tis. € a tržby jej klesli o 24 % na 798,4 tis. €.

798,4 tis. €
Tržby
106,8 tis. €
Zisk
800,2 tis. €
Celkové výnosy
223,0 tis. €
Aktíva
170,2 tis. €
Vlastné imanie
24 %
Celková zadlženosť
29,5 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 79,7 tis., 2022 159,4 tis., 2023 183,5 tis., 2024 256,8 tis., 2025 106,8 tis.202179,7 tis.2022159,4 tis.2023183,5 tis.2024256,8 tis.2025106,8 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 834,4 tis., 2022 1,2 mil., 2023 960,2 tis., 2024 1,1 mil., 2025 798,4 tis.2021834,4 tis.20221,2 mil.2023960,2 tis.20241,1 mil.2025798,4 tis.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 798,4 tis. € 106,8 tis. €
2024 1,1 mil. € 256,8 tis. €
2023 960,2 tis. € 183,5 tis. €
2022 1,2 mil. € 159,4 tis. €
2021 834,4 tis. € 79,7 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok50,3 tis. €
  • Zásoby55,5 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky62,6 tis. €
  • Finančné účty53,4 tis. €
  • Časové rozlíšenie1,2 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie5,0 tis. €
  • Fondy zo zisku500 €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov57,9 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie106,8 tis. €
  • Rezervy1,3 tis. €
  • Dlhodobé záväzky995 €
  • Krátkodobé záväzky50,5 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma Prvá Solárna, s.r.o. v konkurze?

Prvá Solárna, s.r.o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma Prvá Solárna, s.r.o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala Prvá Solárna, s.r.o. tržby 798,4 tis. €.

Je firma Prvá Solárna, s.r.o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 Prvá Solárna, s.r.o. dosiahla zisk 106,8 tis. €.

Je Prvá Solárna, s.r.o. platiteľom DPH?

Prvá Solárna, s.r.o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma Prvá Solárna, s.r.o. sídli?

Prvá Solárna, s.r.o. má sídlo na adrese Lazovná 54, Banská Bystrica, 974 01.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 10. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 12. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 7. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 8. 10. 2026