ESSENS SLOVAKIA, s.r.o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 46307559
DIČ: 2023319496
IČ DPH: SK2023319496
Do Stošky 576, Žilina

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: Do Stošky 576, Žilina Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Maloobchod okrem motorových vozidiel a motocyklov 47.19
Dátum vzniku: 16. 8. 2011
Základné imanie: 5,0 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 16. 11. 2011
Spisová značka: Sro/55192/L
Predmet podnikania (výber): kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoob…; sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu; sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Daniela Jarabicová od 16. 8. 2011
    konateľspoločník
  • ESSENS NETWORKING s.r.o. od 24. 8. 2021
    spoločník

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť ESSENS SLOVAKIA, s.r.o. v roku 2025 sa prepadla zo zisku do straty 32,4 tis. € a tržby jej klesli o 4 % na 1,4 mil. €.

1,4 mil. €
Tržby
32,4 tis. €
Strata
1,4 mil. €
Celkové výnosy
889,5 tis. €
Aktíva
416,4 tis. €
Vlastné imanie
53 %
Celková zadlženosť
16,0 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 86,0 tis., 2022 36,8 tis., 2023 44,0 tis., 2024 9,3 tis., 2025 −32,4 tis.202186,0 tis.202236,8 tis.202344,0 tis.20249,3 tis.2025−32,4 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 2,3 mil., 2022 1,8 mil., 2023 1,5 mil., 2024 1,4 mil., 2025 1,4 mil.20212,3 mil.20221,8 mil.20231,5 mil.20241,4 mil.20251,4 mil.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 1,4 mil. € -32,4 tis. €
2024 1,4 mil. € 9,3 tis. €
2023 1,5 mil. € 44,0 tis. €
2022 1,8 mil. € 36,8 tis. €
2021 2,3 mil. € 86,0 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok448,4 tis. €
  • Zásoby295,0 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky31,5 tis. €
  • Finančné účty114,4 tis. €
  • Časové rozlíšenie269 €

Pasíva

  • Základné imanie5,0 tis. €
  • Fondy zo zisku500 €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov443,3 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie-32,4 tis. €
  • Rezervy3,2 tis. €
  • Dlhodobé záväzky617 €
  • Krátkodobé záväzky467,1 tis. €
  • Časové rozlíšenie2,2 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma ESSENS SLOVAKIA, s.r.o. v konkurze?

ESSENS SLOVAKIA, s.r.o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma ESSENS SLOVAKIA, s.r.o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala ESSENS SLOVAKIA, s.r.o. tržby 1,4 mil. €.

Je firma ESSENS SLOVAKIA, s.r.o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 ESSENS SLOVAKIA, s.r.o. vykázala stratu 32,4 tis. €.

Je ESSENS SLOVAKIA, s.r.o. platiteľom DPH?

ESSENS SLOVAKIA, s.r.o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma ESSENS SLOVAKIA, s.r.o. sídli?

ESSENS SLOVAKIA, s.r.o. má sídlo na adrese Do Stošky 576, Žilina, 010 04.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 14. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 15. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 15. 10. 2026