ROTAX ENERGO s.r.o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 46279261
DIČ: 2023324226
IČ DPH: SK2023324226
Námestie slobody 2, Humenné

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: Námestie slobody 2, Humenné Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Pestovanie plodín a chov zvierat, poľovníctvo a služby s tým súvisiace 01.42 SK NACE podľa Štatistického úradu SR (Register právnických osôb) — štatistická klasifikácia hlavnej činnosti, nie predmet podnikania z obchodného registra.
Dátum vzniku: 22. 7. 2011
Základné imanie: 5,0 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 15. 5. 2013
Spisová značka: Sro/24717/P
Predmet podnikania (výber): prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom; kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoob…; sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • JUDr. Peter Nizký od 17. 6. 2022
    konateľspoločník
    Podiel: 100 % Vklad: 5 000 €

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť ROTAX ENERGO s.r.o. v roku 2025 sa dostala zo straty do zisku 13,5 tis. € a tržby jej klesli o 8 % na 653,4 tis. €.

653,4 tis. €
Tržby
13,5 tis. €
Zisk
867,9 tis. €
Celkové výnosy
2,3 mil. €
Aktíva
478,3 tis. €
Vlastné imanie
79 %
Celková zadlženosť
0,6 %
Návratnosť aktív (ROA)
17,6 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 3,4 tis., 2022 −3,7 tis., 2023 2,8 tis., 2024 −165, 2025 13,5 tis.20213,4 tis.2022−3,7 tis.20232,8 tis.2024−165202513,5 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 364,1 tis., 2022 483,0 tis., 2023 357,9 tis., 2024 709,4 tis., 2025 653,4 tis.2021364,1 tis.2022483,0 tis.2023357,9 tis.2024709,4 tis.2025653,4 tis.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 653,4 tis. € 13,5 tis. €
2024 709,4 tis. € -165 €
2023 357,9 tis. € 2,8 tis. €
2022 483,0 tis. € -3,7 tis. €
2021 364,1 tis. € 3,4 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok1,9 mil. €
  • Zásoby61,2 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky306,3 tis. €
  • Finančné účty1,6 tis. €
  • Časové rozlíšenie1,3 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie5,0 tis. €
  • Kapitálové fondy404,5 tis. €
  • Fondy zo zisku250 €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov55,2 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie13,5 tis. €
  • Rezervy2,8 tis. €
  • Dlhodobé záväzky1,7 tis. €
  • Krátkodobé záväzky518,6 tis. €
  • Časové rozlíšenie1,3 mil. €

Finančné ukazovatele

2025 2024 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014
Návratnosť vlastného kapitálu (ROE) 2,8 % 0,0 % 0,6 % −0,9 % 0,4 % 0,0 % −1,9 % 0,0 % −1,0 % −0,8 % 0,2 % 3,1 %
Návratnosť aktív (ROA) 0,6 % 0,0 % 0,2 % −0,2 % 0,2 % 0,0 % −0,3 % 0,0 % −0,1 % −0,1 % 0,1 % 1,4 %
Zisková marža 2,1 % — — — — — — — — — — —
Hrubá marža 17,6 % — — — — — — — — — — —
Celková zadlženosť 78,9 % 68,7 % 70,4 % 76,2 % 52,4 % 81,9 % 84,0 % 90,7 % 91,3 % 83,7 % 49,1 % 55,1 %
Daň z príjmov 3 875 € — — — — — — — — — — —

Návratnosť a marže z výsledku hospodárenia po zdanení; celková zadlženosť = záväzky / aktíva. Pri zápornom vlastnom imaní sa ROE nepočíta.

Účtovné závierky

Súvaha a výkaz ziskov a strát po riadkoch tak, ako ich firma podala do Registra účtovných závierok. Zobrazené sú vyplnené riadky; sumy v celých eurách.

Riadky závierky zatiaľ nemáme načítané za roky: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013 — sú v origináli nižšie.

Originály v Registri účtovných závierok

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

História z obchodného registra

Osoby, ktoré už vo vedení ani vo vlastníctve nie sú

  • ROTAX ARCH spol. s r.o.spoločník22. 7. 2011 – 5. 10. 2018

Výpis z obchodného registra SR ↗

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma ROTAX ENERGO s.r.o. v konkurze?

ROTAX ENERGO s.r.o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma ROTAX ENERGO s.r.o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala ROTAX ENERGO s.r.o. tržby 653,4 tis. €.

Je firma ROTAX ENERGO s.r.o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 ROTAX ENERGO s.r.o. dosiahla zisk 13,5 tis. €.

Je ROTAX ENERGO s.r.o. platiteľom DPH?

ROTAX ENERGO s.r.o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma ROTAX ENERGO s.r.o. sídli?

ROTAX ENERGO s.r.o. má sídlo na adrese Námestie slobody 2, Humenné, 066 01.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 24. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 24. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 24. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 24. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 21. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 22. 10. 2026