Optika Žácka s. r. o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 45985049
DIČ: 2023159534
IČ DPH: SK2023159534
Malinovského 1238/22, Nové Mesto nad Váhom

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: Malinovského 1238/22, Nové Mesto nad Váhom Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Maloobchod okrem motorových vozidiel a motocyklov 47.78
Dátum vzniku: 24. 12. 2010
Základné imanie: 5,0 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 13. 1. 2011
Spisová značka: Sro/23883/R
Predmet podnikania (výber): očná optika; kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoob…; prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Ingrid Žácka od 24. 12. 2010
    konateľspoločník

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť Optika Žácka s. r. o. v roku 2025 znížila zisk o 1 % na 182,2 tis. € a tržby jej klesli o 3 % na 892,6 tis. €.

892,6 tis. €
Tržby
182,2 tis. €
Zisk
894,7 tis. €
Celkové výnosy
1,2 mil. €
Aktíva
1,2 mil. €
Vlastné imanie
5 %
Celková zadlženosť
51,7 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 83,8 tis., 2022 135,2 tis., 2023 225,9 tis., 2024 184,4 tis., 2025 182,2 tis.202183,8 tis.2022135,2 tis.2023225,9 tis.2024184,4 tis.2025182,2 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 718,7 tis., 2022 781,4 tis., 2023 869,0 tis., 2024 917,3 tis., 2025 892,6 tis.2021718,7 tis.2022781,4 tis.2023869,0 tis.2024917,3 tis.2025892,6 tis.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 892,6 tis. € 182,2 tis. €
2024 917,3 tis. € 184,4 tis. €
2023 869,0 tis. € 225,9 tis. €
2022 781,4 tis. € 135,2 tis. €
2021 718,7 tis. € 83,8 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok555,3 tis. €
  • Zásoby340,6 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky112,3 tis. €
  • Finančné účty215,6 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie5,0 tis. €
  • Kapitálové fondy500 €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov980,1 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie182,2 tis. €
  • Rezervy346 €
  • Krátkodobé záväzky55,7 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma Optika Žácka s. r. o. v konkurze?

Optika Žácka s. r. o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma Optika Žácka s. r. o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala Optika Žácka s. r. o. tržby 892,6 tis. €.

Je firma Optika Žácka s. r. o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 Optika Žácka s. r. o. dosiahla zisk 182,2 tis. €.

Je Optika Žácka s. r. o. platiteľom DPH?

Optika Žácka s. r. o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma Optika Žácka s. r. o. sídli?

Optika Žácka s. r. o. má sídlo na adrese Malinovského 1238/22, Nové Mesto nad Váhom, 915 01.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 14. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 14. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 7. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 8. 10. 2026