Prvá priemyselná stavebná, a.s.

Aktívna spoločnosť
IČO: 36747858
DIČ: 2022334666
IČ DPH: SK2022334666
Moravská 882/26, Myjava

Základné údaje

Právna forma: Akciová spoločnosť
Sídlo: Moravská 882/26, Myjava Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Výstavba budov 41.20
Dátum vzniku: 3. 3. 2007
Základné imanie: 33,2 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 20. 4. 2007
Spisová značka: Sa/10476/R
Predmet podnikania (výber): kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi ( maloobchod ) v rozsahu voľných živností; kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti ( veľkoobchod ) v rozsahu voľných živností; sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľných živností …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Ing. Karel Jakeš od 5. 3. 2016
    člen predstavenstva
  • Martin Juráček od 31. 3. 2009
    člen predstavenstva
  • Ing. Zdenka Marečková od 3. 3. 2007
    člen dozornej rady
  • Nadežda Tomišová od 3. 3. 2007
    člen dozornej rady
  • Rastislav Miča od 30. 3. 2009
    člen dozornej rady

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť Prvá priemyselná stavebná, a.s. v roku 2025 znížila stratu o 77 % na 1,4 tis. € a tržby jej narástli o 6 % na 656,6 tis. €.

656,6 tis. €
Tržby
1,4 tis. €
Strata
657,8 tis. €
Celkové výnosy
481,2 tis. €
Aktíva
319,2 tis. €
Vlastné imanie
34 %
Celková zadlženosť
32,7 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 88,5 tis., 2022 3,2 tis., 2023 5,4 tis., 2024 −6,2 tis., 2025 −1,4 tis.202188,5 tis.20223,2 tis.20235,4 tis.2024−6,2 tis.2025−1,4 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 1,0 mil., 2022 633,7 tis., 2023 773,6 tis., 2024 621,5 tis., 2025 656,6 tis.20211,0 mil.2022633,7 tis.2023773,6 tis.2024621,5 tis.2025656,6 tis.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 656,6 tis. € -1,4 tis. €
2024 621,5 tis. € -6,2 tis. €
2023 773,6 tis. € 5,4 tis. €
2022 633,7 tis. € 3,2 tis. €
2021 1,0 mil. € 88,5 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok270,4 tis. €
  • Dlhodobé pohľadávky7,5 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky139,2 tis. €
  • Finančné účty60,1 tis. €
  • Časové rozlíšenie4,1 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie33,2 tis. €
  • Fondy zo zisku3,3 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov284,1 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie-1,4 tis. €
  • Rezervy7,6 tis. €
  • Dlhodobé záväzky19,9 tis. €
  • Krátkodobé záväzky134,6 tis. €
  • Bankové úvery3 €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma Prvá priemyselná stavebná, a.s. v konkurze?

Prvá priemyselná stavebná, a.s. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma Prvá priemyselná stavebná, a.s. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala Prvá priemyselná stavebná, a.s. tržby 656,6 tis. €.

Je firma Prvá priemyselná stavebná, a.s. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 Prvá priemyselná stavebná, a.s. vykázala stratu 1,4 tis. €.

Je Prvá priemyselná stavebná, a.s. platiteľom DPH?

Prvá priemyselná stavebná, a.s. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma Prvá priemyselná stavebná, a.s. sídli?

Prvá priemyselná stavebná, a.s. má sídlo na adrese Moravská 882/26, Myjava, 907 01.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 13. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 13. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 7. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 8. 10. 2026