ESMO Žilina, a.s.

Aktívna spoločnosť
IČO: 36442763
DIČ: 2022183559
IČ DPH: SK2022183559
Rosinská cesta 8, Žilina

Základné údaje

Právna forma: Akciová spoločnosť
Sídlo: Rosinská cesta 8, Žilina Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Počítačové programovanie, poradenstvo a súvisiace služby 62.10
Dátum vzniku: 28. 4. 2006
Základné imanie: 33,2 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 1. 6. 2006
Spisová značka: Sa/10524/L
Predmet podnikania (výber): - kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľných živností; - kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živností; - sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľných živností …

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť ESMO Žilina, a.s. v roku 2025 zvýšila zisk o 150 % na 77,1 tis. € a tržby jej narástli o 13 % na 2,1 mil. €.

2,1 mil. €
Tržby
77,1 tis. €
Zisk
2,1 mil. €
Celkové výnosy
6,0 mil. €
Aktíva
871,3 tis. €
Vlastné imanie
85 %
Celková zadlženosť
37,0 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 81,8 tis., 2022 93,0 tis., 2023 358,6 tis., 2024 30,9 tis., 2025 77,1 tis.202181,8 tis.202293,0 tis.2023358,6 tis.202430,9 tis.202577,1 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 1,3 mil., 2022 1,5 mil., 2023 2,0 mil., 2024 1,8 mil., 2025 2,1 mil.20211,3 mil.20221,5 mil.20232,0 mil.20241,8 mil.20252,1 mil.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 2,1 mil. € 77,1 tis. €
2024 1,8 mil. € 30,9 tis. €
2023 2,0 mil. € 358,6 tis. €
2022 1,5 mil. € 93,0 tis. €
2021 1,3 mil. € 81,8 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok5,4 mil. €
  • Krátkodobé pohľadávky442,6 tis. €
  • Finančné účty134,1 tis. €
  • Časové rozlíšenie16,6 tis. €

Pasíva

  • Vlastné imanie871,3 tis. €
  • Záväzky5,1 mil. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma ESMO Žilina, a.s. v konkurze?

ESMO Žilina, a.s. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma ESMO Žilina, a.s. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala ESMO Žilina, a.s. tržby 2,1 mil. €.

Je firma ESMO Žilina, a.s. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 ESMO Žilina, a.s. dosiahla zisk 77,1 tis. €.

Je ESMO Žilina, a.s. platiteľom DPH?

ESMO Žilina, a.s. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma ESMO Žilina, a.s. sídli?

ESMO Žilina, a.s. má sídlo na adrese Rosinská cesta 8, Žilina, 010 08.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 10. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 12. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 7. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 8. 10. 2026