SOSTA, s.r.o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 36437727
DIČ: 2022117702
IČ DPH: SK2022117702
Nábrežie 4. apríla 1868/19, Liptovský Mikuláš

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: Nábrežie 4. apríla 1868/19, Liptovský Mikuláš Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Špecializované stavebné práce 43.21
Dátum vzniku: 1. 1. 2006
Základné imanie: 6,6 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 10. 2. 2006
Spisová značka: Sro/16959/L
Predmet podnikania (výber): kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živností; kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľných živností; sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľných živností …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Stanislav Šotník od 1. 1. 2006
    konateľspoločník

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2026

Spoločnosť SOSTA, s.r.o. v roku 2026 znížila zisk o 46 % na 6,9 tis. € a tržby jej narástli o 55 % na 401,7 tis. €.

401,7 tis. €
Tržby
6,9 tis. €
Zisk
419,5 tis. €
Celkové výnosy
321,8 tis. €
Aktíva
137,4 tis. €
Vlastné imanie
57 %
Celková zadlženosť
12,0 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2022 4,6 tis., 2023 3,8 tis., 2024 4,6 tis., 2025 12,7 tis., 2026 6,9 tis.20224,6 tis.20233,8 tis.20244,6 tis.202512,7 tis.20266,9 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2022 321,3 tis., 2023 309,4 tis., 2024 175,0 tis., 2025 259,3 tis., 2026 401,7 tis.2022321,3 tis.2023309,4 tis.2024175,0 tis.2025259,3 tis.2026401,7 tis.
Celkové výnosy (€)
Celkové výnosy (€): 2022 321,3 tis., 2023 311,2 tis., 2024 182,6 tis., 2025 265,1 tis., 2026 419,5 tis.2022321,3 tis.2023311,2 tis.2024182,6 tis.2025265,1 tis.2026419,5 tis.
Daň z príjmu (€)
Daň z príjmu (€): 2022 1,5 tis., 2023 1,0 tis., 2024 1,6 tis., 2025 0, 2026 1,9 tis.20221,5 tis.20231,0 tis.20241,6 tis.2025020261,9 tis.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2026 401,7 tis. € 6,9 tis. €
2025 259,3 tis. € 12,7 tis. €
2024 175,0 tis. € 4,6 tis. €
2023 309,4 tis. € 3,8 tis. €
2022 321,3 tis. € 4,6 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2026

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok125,6 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky33,8 tis. €
  • Finančné účty162,4 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie6,6 tis. €
  • Fondy zo zisku3,7 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov120,2 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie6,9 tis. €
  • Dlhodobé záväzky56,5 tis. €
  • Krátkodobé záväzky128,0 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma SOSTA, s.r.o. v konkurze?

SOSTA, s.r.o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma SOSTA, s.r.o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2026 mala SOSTA, s.r.o. tržby 401,7 tis. €.

Je firma SOSTA, s.r.o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2026 SOSTA, s.r.o. dosiahla zisk 6,9 tis. €.

Je SOSTA, s.r.o. platiteľom DPH?

SOSTA, s.r.o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma SOSTA, s.r.o. sídli?

SOSTA, s.r.o. má sídlo na adrese Nábrežie 4. apríla 1868/19, Liptovský Mikuláš, 031 01.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 17. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 17. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 17. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 15. 10. 2026