FENIX SK, s.r.o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 36207888
DIČ: 2020061758
IČ DPH: SK2020061758
Smaragdová 47, Košice

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: Smaragdová 47, Košice Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Veľkoobchod okrem motorových vozidiel a motocyklov 46.90
Dátum vzniku: 2. 7. 2001
Základné imanie: 6,6 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 19. 7. 2001
Spisová značka: Sro/12597/V
Predmet podnikania (výber): maloobchod a veľkoobchod: výpočtová technika s príslušenstvom, spotrebná elektronika, elektrické zariadenia, stroje a…; skladovanie neverejné; organizovanie kurzov a školení v oblasti informačných a riadiacich technológií …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Bc. Pavol Poremba od 18. 4. 2013
    konateľspoločník
  • Ing. Zuzana Poremba od 8. 7. 2021
    konateľ

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť FENIX SK, s.r.o. v roku 2025 zvýšila zisk o 101 % na 2,5 tis. € a tržby jej narástli o 49 % na 478,6 tis. €.

478,6 tis. €
Tržby
2,5 tis. €
Zisk
483,2 tis. €
Celkové výnosy
237,9 tis. €
Aktíva
51,8 tis. €
Vlastné imanie
78 %
Celková zadlženosť
3,1 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 2,2 tis., 2022 3,7 tis., 2023 −912, 2024 1,2 tis., 2025 2,5 tis.20212,2 tis.20223,7 tis.2023−91220241,2 tis.20252,5 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 225,1 tis., 2022 369,6 tis., 2023 313,5 tis., 2024 321,4 tis., 2025 478,6 tis.2021225,1 tis.2022369,6 tis.2023313,5 tis.2024321,4 tis.2025478,6 tis.
Celkové výnosy (€)
Celkové výnosy (€): 2021 225,2 tis., 2022 391,7 tis., 2023 313,5 tis., 2024 321,4 tis., 2025 483,2 tis.2021225,2 tis.2022391,7 tis.2023313,5 tis.2024321,4 tis.2025483,2 tis.
Daň z príjmu (€)
Daň z príjmu (€): 2021 597, 2022 1,4 tis., 2023 0, 2024 0, 2025 1,9 tis.202159720221,4 tis.202302024020251,9 tis.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 478,6 tis. € 2,5 tis. €
2024 321,4 tis. € 1,2 tis. €
2023 313,5 tis. € -912 €
2022 369,6 tis. € 3,7 tis. €
2021 225,1 tis. € 2,2 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok44,7 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky120,0 tis. €
  • Finančné účty73,1 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie6,6 tis. €
  • Fondy zo zisku663 €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov42,0 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie2,5 tis. €
  • Dlhodobé záväzky32,5 tis. €
  • Krátkodobé záväzky137,8 tis. €
  • Bankové úvery15,7 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma FENIX SK, s.r.o. v konkurze?

FENIX SK, s.r.o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma FENIX SK, s.r.o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala FENIX SK, s.r.o. tržby 478,6 tis. €.

Je firma FENIX SK, s.r.o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 FENIX SK, s.r.o. dosiahla zisk 2,5 tis. €.

Je FENIX SK, s.r.o. platiteľom DPH?

FENIX SK, s.r.o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma FENIX SK, s.r.o. sídli?

FENIX SK, s.r.o. má sídlo na adrese Smaragdová 47, Košice, 040 11.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 16. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 16. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 15. 10. 2026