OČNÁ OPTIKA M, s.r.o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 36059986
DIČ: 2021719392
IČ DPH: SK2021719392
Školská 30, Banská Bystrica

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: Školská 30, Banská Bystrica Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Maloobchod okrem motorových vozidiel a motocyklov 47.78
Dátum vzniku: 5. 5. 2003
Základné imanie: 6,6 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 27. 4. 2011
Spisová značka: Sro/8340/S
Predmet podnikania (výber): - očná optika; - kopírovanie a rozmnožovanie; - kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi / maloobchod / v rozsahu voľnej živnosti …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Jana Mazalová od 25. 5. 2022
    konateľspoločník
  • Zdenko Kramár od 5. 5. 2003
    konateľspoločník
  • Barbora Števulová od 27. 10. 2020
    spoločník

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť OČNÁ OPTIKA M, s.r.o. v roku 2025 zvýšila zisk o 11 % na 14,8 tis. € a tržby jej klesli o 4 % na 230,8 tis. €.

230,8 tis. €
Tržby
14,8 tis. €
Zisk
230,9 tis. €
Celkové výnosy
171,9 tis. €
Aktíva
152,7 tis. €
Vlastné imanie
11 %
Celková zadlženosť
46,1 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 49,1 tis., 2022 30,4 tis., 2023 17,5 tis., 2024 13,4 tis., 2025 14,8 tis.202149,1 tis.202230,4 tis.202317,5 tis.202413,4 tis.202514,8 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 271,6 tis., 2022 267,6 tis., 2023 275,3 tis., 2024 240,8 tis., 2025 230,8 tis.2021271,6 tis.2022267,6 tis.2023275,3 tis.2024240,8 tis.2025230,8 tis.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 230,8 tis. € 14,8 tis. €
2024 240,8 tis. € 13,4 tis. €
2023 275,3 tis. € 17,5 tis. €
2022 267,6 tis. € 30,4 tis. €
2021 271,6 tis. € 49,1 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok4,7 tis. €
  • Zásoby79,2 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky3,9 tis. €
  • Finančné účty84,1 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie6,6 tis. €
  • Fondy zo zisku664 €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov130,6 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie14,8 tis. €
  • Rezervy5,1 tis. €
  • Dlhodobé záväzky2,2 tis. €
  • Krátkodobé záväzky11,9 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma OČNÁ OPTIKA M, s.r.o. v konkurze?

OČNÁ OPTIKA M, s.r.o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma OČNÁ OPTIKA M, s.r.o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala OČNÁ OPTIKA M, s.r.o. tržby 230,8 tis. €.

Je firma OČNÁ OPTIKA M, s.r.o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 OČNÁ OPTIKA M, s.r.o. dosiahla zisk 14,8 tis. €.

Je OČNÁ OPTIKA M, s.r.o. platiteľom DPH?

OČNÁ OPTIKA M, s.r.o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma OČNÁ OPTIKA M, s.r.o. sídli?

OČNÁ OPTIKA M, s.r.o. má sídlo na adrese Školská 30, Banská Bystrica, 974 01.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 17. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 18. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 17. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 15. 10. 2026