Minebea AccessSolutions Slovakia s. r. o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 35893427
DIČ: 2021858113
IČ DPH: SK2021858113
K letisku Budova 1329, Košice

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: K letisku Budova 1329, Košice Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Výroba motorových vozidiel, návesov a prívesov 29.32
Dátum vzniku: 16. 7. 2004
Základné imanie: 58,8 mil. €
DPH: Platiteľ DPH od 13. 8. 2004
Spisová značka: Sro/16076/V
Predmet podnikania (výber): - výroba automobilových súčiastok a komponentov; - kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod); - kúpa tovau na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod)

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Ing. Peter Kretovič od 21. 2. 2020
    konateľ
  • Minebea AccessSolutions Deutschland GmbH od 13. 6. 2023
    spoločník
  • Minebea AccessSolutions Holdings Europe B.V. od 2. 4. 2025
    spoločník
  • Jakub Vandák od 22. 8. 2026
    prokurista
  • Satoshi Narawa od 26. 9. 2023
    prokurista

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2026

Spoločnosť Minebea AccessSolutions Slovakia s. r. o. v roku 2026 zvýšila stratu o 637 % na 2,4 mil. € a tržby jej narástli o 1 % na 107,5 mil. €.

107,5 mil. €
Tržby
2,4 mil. €
Strata
114,5 mil. €
Celkové výnosy
134,2 mil. €
Aktíva
28,8 mil. €
Vlastné imanie
79 %
Celková zadlženosť
18,7 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2022 −12,2 mil., 2023 −146,9 tis., 2024 −8,2 mil., 2025 −330,5 tis., 2026 −2,4 mil.2022−12,2 mil.2023−146,9 tis.2024−8,2 mil.2025−330,5 tis.2026−2,4 mil.
Tržby (€)
Tržby (€): 2022 75,7 mil., 2023 98,9 mil., 2024 105,8 mil., 2025 107,0 mil., 2026 107,5 mil.202275,7 mil.202398,9 mil.2024105,8 mil.2025107,0 mil.2026107,5 mil.
Celkové výnosy (€)
Celkové výnosy (€): 2025 122,7 mil., 2026 114,5 mil.2022–2023–2024–2025122,7 mil.2026114,5 mil.
Daň z príjmu (€)
Daň z príjmu (€): 2025 0, 2026 3,8 tis.2022–2023–2024–2025020263,8 tis.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2026 107,5 mil. € -2,4 mil. €
2025 107,0 mil. € -330,5 tis. €
2024 105,8 mil. € -8,2 mil. €
2023 98,9 mil. € -146,9 tis. €
2022 75,7 mil. € -12,2 mil. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2026

Aktíva

  • Dlhodobý nehmotný majetok2,0 mil. €
  • Dlhodobý hmotný majetok57,0 mil. €
  • Zásoby14,3 mil. €
  • Krátkodobé pohľadávky59,7 mil. €
  • Finančné účty830,2 tis. €
  • Časové rozlíšenie381,4 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie58,8 mil. €
  • Kapitálové fondy71,6 mil. €
  • Fondy zo zisku442,7 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov-99,6 mil. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie-2,4 mil. €
  • Rezervy9,7 mil. €
  • Dlhodobé záväzky117,8 tis. €
  • Krátkodobé záväzky86,7 mil. €
  • Časové rozlíšenie684,8 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma Minebea AccessSolutions Slovakia s. r. o. v konkurze?

Minebea AccessSolutions Slovakia s. r. o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma Minebea AccessSolutions Slovakia s. r. o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2026 mala Minebea AccessSolutions Slovakia s. r. o. tržby 107,5 mil. €.

Je firma Minebea AccessSolutions Slovakia s. r. o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2026 Minebea AccessSolutions Slovakia s. r. o. vykázala stratu 2,4 mil. €.

Je Minebea AccessSolutions Slovakia s. r. o. platiteľom DPH?

Minebea AccessSolutions Slovakia s. r. o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma Minebea AccessSolutions Slovakia s. r. o. sídli?

Minebea AccessSolutions Slovakia s. r. o. má sídlo na adrese K letisku Budova 1329, Košice, 040 17.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 16. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 16. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 15. 10. 2026