OPAL - BUILDING, spol. s r.o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 31652522
DIČ: 2020518291
IČ DPH: SK2020518291
Bardejovská 10, Prešov

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: Bardejovská 10, Prešov Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Inžinierske stavby 42.13
Dátum vzniku: 19. 5. 1992
Základné imanie: 35,0 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 1. 1. 1993
Spisová značka: Sro/457/P
Predmet podnikania (výber): - vykonávanie inžinierských stavieb; - vykonávanie bytových a občianských stavieb; - staviteľ - vykonávanie jednoduchých stavieb a poddodávok …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Ing. Miroslav Smoleň od 19. 5. 1992
    konateľ
  • Ing. Vlastimil Kosovský od 13. 8. 1993
    konateľ
  • OPAL B s. r. o. od 21. 6. 2025
    spoločník

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť OPAL - BUILDING, spol. s r.o. v roku 2025 sa prepadla zo zisku do straty 103,5 tis. € a tržby jej klesli o 27 % na 1,7 mil. €.

1,7 mil. €
Tržby
103,5 tis. €
Strata
1,7 mil. €
Celkové výnosy
1,1 mil. €
Aktíva
779,0 tis. €
Vlastné imanie
27 %
Celková zadlženosť
70,7 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 114,8 tis., 2022 130,9 tis., 2023 100,2 tis., 2024 21,9 tis., 2025 −103,5 tis.2021114,8 tis.2022130,9 tis.2023100,2 tis.202421,9 tis.2025−103,5 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 2,8 mil., 2022 1,9 mil., 2023 2,7 mil., 2024 2,3 mil., 2025 1,7 mil.20212,8 mil.20221,9 mil.20232,7 mil.20242,3 mil.20251,7 mil.
Celkové výnosy (€)
Celkové výnosy (€): 2021 3,0 mil., 2022 2,0 mil., 2023 2,8 mil., 2024 2,3 mil., 2025 1,7 mil.20213,0 mil.20222,0 mil.20232,8 mil.20242,3 mil.20251,7 mil.
Daň z príjmu (€)
Daň z príjmu (€): 2021 31,4 tis., 2022 34,3 tis., 2023 27,8 tis., 2024 7,2 tis., 2025 3,8 tis.202131,4 tis.202234,3 tis.202327,8 tis.20247,2 tis.20253,8 tis.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 1,7 mil. € -103,5 tis. €
2024 2,3 mil. € 21,9 tis. €
2023 2,7 mil. € 100,2 tis. €
2022 1,9 mil. € 130,9 tis. €
2021 2,8 mil. € 114,8 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok70,7 tis. €
  • Zásoby936 €
  • Krátkodobé pohľadávky608,1 tis. €
  • Finančné účty374,9 tis. €
  • Časové rozlíšenie9,6 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie35,0 tis. €
  • Fondy zo zisku26,6 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov821,0 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie-103,5 tis. €
  • Rezervy5,1 tis. €
  • Dlhodobé záväzky63,1 tis. €
  • Krátkodobé záväzky216,8 tis. €
  • Časové rozlíšenie319 €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma OPAL - BUILDING, spol. s r.o. v konkurze?

OPAL - BUILDING, spol. s r.o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma OPAL - BUILDING, spol. s r.o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala OPAL - BUILDING, spol. s r.o. tržby 1,7 mil. €.

Je firma OPAL - BUILDING, spol. s r.o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 OPAL - BUILDING, spol. s r.o. vykázala stratu 103,5 tis. €.

Je OPAL - BUILDING, spol. s r.o. platiteľom DPH?

OPAL - BUILDING, spol. s r.o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma OPAL - BUILDING, spol. s r.o. sídli?

OPAL - BUILDING, spol. s r.o. má sídlo na adrese Bardejovská 10, Prešov, 080 06.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 17. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 18. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 17. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 15. 10. 2026